Štampa
Kategorija: Naslovna
Pogodaka: 3993

Srbin će od ponedeljka i pored trijumfa u glavnom gradu Kine pasti na drugo mesto ATP liste

PEKING - Srpski teniser Novak Đoković odbranio je titulu na ATP turniru u Pekingu pošto je u finalu nadigrao Španca Rafaela Nadala rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Ovo je bio 38. međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a 16. trijumf Novaka. Meč je trajao 87 minuta Srbin je trijumfom u Kini stigao do 38. trofeja u karijeri, a četvrtog ove sezone. Španac je u karijeri osvojio 60 titula, a 10 ove godine. Nadal je ovim porazom prekinuo niz od 21 pobede i pretrpeo tek četvrti poraz na 69 mečeva u sezoni.

Đoković će i pored trijumfa u Pekingu od sutra pasti na drugo mesto ATP liste, pošto je Nadal plasmanom u finale po broju bodova pretekao Novaka. Srbin je po četvrti put u karijeri osvojio turniru u Pekingu, a do sada nije doživeo nijedan poraz na ovom turniru.

Turnir u Pekingu igrao se za nagradni fond od 3.566.050 dolara. Novaku je pripalo  557.100 dolara, dok je Nadal osvojio 251.165.

Đoković i Nadal će naredne nedelje igrati na Mastersu u Šangaju.

TOK MEČA

6:4 - Đoković bez problema osvaja još jedan gem i sigurno stiže do pobede
5:4 - Nadal ostaje u igri. Sigurnim servisom osvojio je četvrti gem u drugom setu
5:3 - Đoković uz dosta muke osvaja gem na svoj servis
4:3 - Nadal sa nulom osvaja još jedan gem
4:2 - Novaka dele samo dva gema od pobede
3:2 - Nadal konačno dobija jedan gem bez problema
3:1 - Đoković ubedljivo dobija gem na svoj servis
2:1 - Srbin je propustio nekoliko brejk šansi za potpuno dotuče Španca, ali se Nadal nekako vratio u igru i dobio prvi gem u drugom setu
2:0 - Đoković ponovo bez problema dobija gem na svoj servis
1:0 - Novak je posle velike borbe dobio prvi gem u drugom setu. Đoković je napravio brejk i sigurnom igrom nastavio da dovodi do očaja Nadala

II set

6:3 - Đoković je iskoristio prvu set loptu. Srbin je u prvom setu izgubio samo dva poena na svoj servis
5:3 - Nadal dolazi do još jednog gema
5:2 - Srbin briljira i nalazi se na korak od osvaja prvog seta
4:2 - Nadal je uspeo nekako da vrati svoju igru
4:1 - Ubedljivi Nole dolazi do još jednog gema sa nulom
3:1 - Španac osvaja prvi gem na meču
3:0 - Đoković je sa nulom osvojio novi gem
2:0 - Španac pravi nekoliko grešaka, a Novak to koristi i koristi prvu brejk loptu
1:0 - Novak je dobro ušao u meč i bez problema dobio gem na svoj servis