Фото: Воранц Вогел
25. 1. 2025
Неколико стотина српских студената и грађана у Словенији, данас је петнаестоминутним ћутањем испред српске амбасаде у Љубљани одало почаст страдалима који су изгубили живот под срушеном надстрешницом новосадске железничке станице.
Демонстранти и грађани српског порекла тражили су одлазак Александра Вучића, као оличење коруптивног система уз поруку са транспарената: „Не бисмо бежали од куће да је све по закону“.
Јасно израженим звиждуцима српски студенти су исказали и негодовање против Владимира Кокановића самозваног председника Савеза Срба Словеније који је, не консултујићи се са српским друштвима послао писмо подршке Александру Вучићу, како је рекао: у име Срба из Словеније, и на тај начин послао, не само ружну већ и лажну слику о Србима у Словенији.
Кокановићу!
На твоју жалост ти си ти, а ти ниси Ми Срби из Словеније. Ти можеш давати подршку коме год хоћеш, али никако не у име Срба из Словеније, јер ти Србе у Словенији и не познајеш. (Радован Б. Милић оснивач Српско словеначког друштва Сретење из Словенских Коњица)
https://www.delo.si/novice/slovenija/v-podporo-srbskim-studentom-tudi-shod-v-ljubljani