Iako pod pritiskom ožalošćene Druge Srbije koja još ne može da se psihički sabere zato što su neki drugi ljudi počeli da sprovode planove i programe koji tokom dva mandata nisu previše doticali Tadića, Jovanovića, Koraća i ostalu preplaćenu poslaničku družinu,

usuđujemo se da prenesemo informaciju prvog potpredsednika vlade Aleksandara Vučića o zloupotrebama koje su Srbiji nanele štetu veću od 700 miliona evra
Konsalting je otac, promocija majka: Đilas Dragan, široka ruka DS potrošnje
Photo: kurir-info.rs

 

Obraćajući se novinarima na konferenciji za štampu Vučić je najavio da će u narednom periodu biti otvoreno mnogo predmeta, a počeće i podizanje optužnica i zatvaranje predmeta, prenela je agencija Tanjug.

“U prethodnih sedam meseci, od 1. avgusta, ustanovili smo štetu učinjenu Srbiji veću od 700 miliona evra i o tome ću izneti zvanične podatke. Negde su optužnice podignute, negde će tek biti. Režim je bio zločinački podešavan da odgovara nekolicini bogatih. Srbija nije više mogla da izdrži zamrznute konflikte, pljačku državne imovine i medijsko hvalisanje političara, a propadanje nacije. Nulta tolerancija osnov je borbe protiv korupcije”, izjavio je Aleksandar Vučić, a e-novine prenose, uprkos strahu palanačkih politikanata zabrinutih zbog hapšenja u najavi koja, fakat, remete udobnost stečenu u deceniji korupcije.

“Radna grupa, a po spisku koju je napravila pokojna Verica Barać, krenula je u nešto za šta smo znali da će stvoriti mnogo problema. Od 1. avgusta 2012. do 10. marta 2013. samo iz ta 24 predmeta spornih privatizacija podnete krivične prijave i dopune protiv 115 lica. Ukupna šteta je 80 milijardi, a korist oko 60 milijardi dinara”, kazao je prvi potpredsednik, čime je po prvi put Vlada republike Srbije uvažila ogromne napore, rad i rezultate gospođe Barać i njenog Saveta za borbu protiv korupcije.

Blizak svakoj vlasti, dnevnik Kurir danas je objavio ono što je znao i ranije, tajne podatke iz bivše Vlade koji pokazuju da je tokom “Gimme five” perioda, pacersko-basketaške vladavine Manjeg zla, pokradeno i proćerdano sve što se pokrasti i upropastiti moglo, dakako, sve u ime demokratije, Evrope i Kosova.
Oaza na Adi: Boris Tadić, Gangula Šapić i Dragan Đilas troše 10.000 evra
Photo: Stock

Polazeći od nezvanične preambule Ustava Srbije i neformalnog programa izmirene i u bolu izjednačene bivše koalicije, da je budžet republike Srbije Alajbegova slama namenjena Demokratskoj stranci i njenim političkim saučesnicima, objavljujemo rezultate najvećih tranzicionih pregalaca.

Dragan Đilas, gradonačelnik grada Beograda i predsednik Demokratske stranke

Troškovi grada Beograda i javnih preduzeća pod njegovom kontrolom za usluge agencija za odnose sa javnošću i reklamiranje – 535 miliona dinara (pet miliona evra)

JP “Ada Ciganlija” potrošilo je “za menadžmentski konsalting” - 10.000 evra.

JP “Beograd put” je “za studiju marketinško-promotivnog servisa” uložilo – 14.000 evra.

JP “Vodovod i kanalizacija”, “za promociju javnih česama i fontana”, investiralo je – 18.000 evra.

JP “Beogradvode”, radna organizaciji poznata samo Draganu Đilasu i poslovnim partnerima, spičkala je na “PR prezentaciju, pres-kliping i pravljenje internet prezentacija”, neverovatnih – 100.000 evra.
Platani su bili moja ljubav: Drvosek Đilas, bez testere
Photo: Dado

JP “Gradsko stambeno” se usudilo da “za usluge iz oblasti krizne komunikacije” na račun “Lige eksperata” potroši naših – 18.000 evra.

Gradska uprava je istim “izvođačima stručnih radova”, na ime “analize komunikacijske strategije” platila još 30.000 evra.

JP “Parking servis” je za promociju svojih pljačkaških i nezakonitih radnji radi punjenja gradskog budžeta, investirao novih 30.000 evra.

JP “Gradsko zelenilo” je “za edukaciju zaposlenih i izradu komunikacijskog projekta 'Platani', što je vrhunac cinizma Drvoseka Đilasa, bacilo u bunar – 4.100 evra.

Prema podacima Balkan investigative reporting network (BIRN) za Srbiju, javna preduzeća su sklopila više od 200 poslovnih ugovora o promociji, ukupne vrednosti 2,7 miliona evra, dok je ukupna vrednost ugovora koji su na samoj granici nabavki male vrednosti dostigla 1,4 miliona evra. Samo na zarade službenika za odnose sa javnošću u tim firmama, dakle za one beslovesne sa PR prefiksom, bačeno je 1,2 miliona evra.

Najbliskiji i najbolje nagrađeni saradnici Dragana Đilasa na ovim “promotvnim poslovima u kriznoj komunikaciji” su:
“Advance Production d.o.o.”, (vlasnici Siniša Đokić i Kosanka Ostojić) – 650.000 evra.

“Radio-difuzno preduzeće B92” (vlasnik Dimitrios Papadopoulos) – 620.000 evra.

“Infobiro d.o.o.”, (vlasnici Sanja Ignjatović, Bojan Trajković, Ljubiša Paunović i Mile Balać) – 420.000 evra.

“Headline d.o.o.”, (vlasnik Miloš Miloradović, a vodi je Marina Grihović, supruga Đilasovog portparola Ivana Nikolića) – 420.000 evra.
Male pare, svega 200.000 evra: Bojana Lekić
Photo: Stock

“Brendon d.o.o.”, (vlasnica Bojana Lekić) – 200.000 evra.

“Frame TV Production d.o.o.”, (vlasnici Mile Balać i Bojan Trajković, again) – 190.000 evra.

“Javno radio-difuzno preduzeće Studio B”, (vlasništvo grada Beograda) - 160.000 evra.

“Nina Media d.o.o.”, (vlasnici Dragan Radić, Bojan Gajić i Nikola Damjanić) – 150.000 evra.

“Promosky d.o.o.”, (vlasnica Marija Lončar) – 130.000 evra.

 

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/81631-Borba-Kosovo-fensi-kafanama.html